LMK Sezimovo Ústí Modelářské články

LMK Sezimovo Ústí

Úspěch Jakuba Macillise ve fotografické soutěži

připravil: Pavel Kubíček

Jak sám název článku napovídá, tak se Jakub zúčastnil soutěže, která byla zaměřena na fotografování letadel. Tuto soutěž vyhlásil webový server, www.planes.cz. Je to unikátní server o létání a o dopravních letadlech. Přináší současné informace ze světa letectví, aviatiky a všeho, co má něco společného s létáním. Společně s ním se na této akci podílelo výcvikové středisko Czech Aviation Trainig Centre (CATC) v Praze. Úkolem soutěžících bylo poslat do soutěže fotografie letadel pořízené v roce 2014.Vyhodcení proběhlo v pátek, 13. února 2015, v prostorách CATC.

Jakuba Macillise známe jako multifunkčního modeláře RC a volných modelů, jako vedoucího modelářského kroužku dětí a též správce našich webových stránek LMK. Letos se představil i jako zdatný fotograf. A velmi úspěšný! Stal se jedním z 10 finalistů, kteří postoupili do užšího závěrečného kola. Jeho fotografie, kterou vyhodnotila komice z CATC, obsadila krásné druhé místo. Snímek motorizovaného větroně Vivat na letišti Tábor se dostal „na stupně vítězů“. Jeho snímek porazila jako jediná fotka dopravního letadla z mnoha. Jedná se o vzlet s pozadím lázní Karlových Varů. Ve prospěch této fotografie snad sehrálo i určitou roli prostředí, do jakého byl Airbus zakomponován. To můžete posoudit sami, když si prohlédnete všechny snímky na WEBu: www.planes.cz/cs/clanky/627.

Na prvních třech místech byli vyhodnoceni autoři fotografií pěknými cenami, kterými byly certifikáty na řízení letadel na simulátorech. Ty obdrželi výherci osobně přímo v CATC na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže nebo jím byly jiným způsobem doručeny. Jakub vyhrál několik letových hodin na 2 typech letadel: Boeing a turbovrtulové ATR 42/72. Popřát mu:“ Letu zdar“, není tedy zdaleka od věci!

Ve fotogalerii najdete další informace k výcvikovému středisku. CATC nabízí kromě získání pilotního průkazu také i exkurse. Za zmínku stojí, že při návštěvě se naučíte i spoustu praktických věcí při cestování v dopravních letadlech, např. jak správně otevřít nouzově dveře, odjistit nouzový únikový východ a správně jej odhodit nebo se sklouznout na skluzavce z letadla a mnoho, mnoho dalšího zajímavého. To je už ovšem jiná kapitola pro další článek.

Fotogalerie

CATC


LMK Sezimovo Ústí ©2014