LMK Sezimovo Ústí Modelářský kroužek

LMK Sezimovo Ústí
Úvod
Informace o modelářském kroužku
Fotogalerie

Leteckomodelářský svět je plný zajímavých, úžasných až neuvěřitelných věcí. Tento skvělý „hobby svět“ v sobě skrývá dobrodružství a spoustu otázek na, něž je nutné znát odpověď. V dnešní hektické a přetechnizované době je to jedna z možností relaxace, odpočinku a regenerace našich sil. Nabízí příležitost pro mladé i staré, jak smysluplně strávit volný čas. Je to výzva pro všechny, kdo chtějí proniknout do tajů leteckého modelářství a aerodynamiky. Hlavním účelem není „jen“ výchova leteckého modeláře, ne každý se jím musí stát, ale při stavbě modelů si každý osvojí základy řezání, broušení, lepení, lakování, které je možné velmi efektivně využít i v jiných činnostech. Jak se říká: „co se v mládí naučíš…“.

Je pravdou, že v dnešní době nejsou rukodělné činnosti tou největší zábavou, svět „neomezených“ možností internetu a počítačových her je jistě mnohem přitažlivější. Otázkou však zůstává, do jaké míry podporuje tvořivost, zručnost, trpělivost, odvahu, soutěživost, pečlivost a smysl pro fair play.Všechny tyto vlastnosti, tolik ceněné, je možné prostřednictvím leteckého modelářství rozvíjet a tím naše děti připravit na budoucí život. Stejně jako se mláďata ve hře připravují na „dospělý“ život i lidské bytosti se ve hře učí a dokáží připravit základ pro svou budoucí profesi.

Letecké modelářství však neskýtá pouze „pasivní“ pohybovou složku jakou je stavba modelů, ale nabízí i „aktivní“ vyžití spojené s pohybem na letišti a účasti na soutěžích, které každoročně vrcholí Mistrovstvím ČR. Létání s modely tak nabízí jedinečnou možnost pohybu ve volné přírodě, na čerstvém vzduchu, v kolektivu přátel, kteří mají společný zájem. To je také jeden z benefitů této krásné zábavy. Pokud máš zájem, přijď mezi nás!

Jan ČihákLMK Sezimovo Ústí ©2012