LMK Sezimovo Ústí Modelářské články

LMK Sezimovo Ústí


Létání na lyžích 2015

připravil: Pavel Kubíček

Stalo se již tradicí, že tým RC modelářů uspořádá v jednom ze zimních měsíců RC polétání pro všechny zájemce z LMK Sezimova Ústí, jejich přátele a známé, kteří si chtějí společně zalétat, modelářskou akci, nazvanou Létání na lyžích.

V letošním roce se již konal 12. ročník na letišti Tábor u Čápova dvora. Původní termín byl přesunul z 31. ledna 2015 na 7. února 2015. A to bylo dobře! Tento den bylo bezvětří a pokud vanul vítr, tak to bylo odhadem do 3 m/s. Před 11. hodinou vysvitlo slunce z podmračené oblohy a dokonce se objevila termika. Teplota vzduchu byla pod bodem mrazu a tak se startovalo a přistávalo nejen z vybudované dráhy ze sněhu zásluhou ochotných kolegů, kteří navezli na letiště sníh a vytvořili kvalitní ranvej. Ten kdo neměl na modelech namontované lyže, startoval z ruky nebo vzlétával ze zamrzlého povrchu letiště. Co více si přát k pohodovému létání?

Vraťme se ještě na začátek akce. V 10 hodin přivítal všechny účastníky Tomáš Papež. V úvodním slovu nejprve vyjádřil poděkování táborskému aeroklubu za vstřícnost a ochotu umožnit uspořádat tuto akci v celém jeho areálu. Vydal také bezpečnostní a organizační pokyny k létání. Nezapomněl také pozvat všechny přítomné k návštěvě baru" U vrtule", kde bylo připraveno pro všechny občerstvení. Kromě výborného guláše byly ke kávě či čaji napečeny různé zákusky a nechyběly vynikající koláče. Samozřejmě se nezapomnělo též na klobásy. Okrajově se zmínil o soutěži, která však zatím zůstala zahalena tajemstvím. Pro účastníky to bylo překvapení a ti všichni, kdo měli o toto klání zájem, si museli počkat na 13. hodinu. Organizátoři akce stačili ještě v úvodu rozdat všem malý, praktický, modelářský dárek. Následně si vzal slovo Jiří Lískovec. Z jeho "projevu" bylo zřejmé, že statistika je jeho silnou stránkou. S osobitým humorem / jemu vlastním / zhodnotil předchozí ročníky, tj. účast v jednotlivých letech, počasí , tedy kdy chyběl sníh a nebo v kterém roce bylo větrno. Tyto podstatné údaje doplnil příjemným konstatováním, že Létaní na lyžích má vzrůstající tendenci v účasti. Na prvních ročníku se zúčastnilo 12 modelářů a v letošním roce přes 50! Uvítání účastníků ukončil Ivan Bouška. Krátce se zmínil o soutěži. V principu šlo o shoz (odhození) bomb na cíle, ale nebudou se montovat na modely. Zřejmě si všichni zájemci oddechli. Ivan si se soutěží dal dost práce, ale ta začala opravdu ve 13. hodin a byla pak vysvětlena pravidla hry. Po ukončení soutěže bylo vyhodnoceno pořadí (1. místo Jiří Říha, 2. místo Lubor Hanuš a Aleš Kaštovský, 3. místo Zdeněk Novotný a Jiří Lískovec). Každý účastník obdržel hodnotnou cenu a pěkný diplom.

Krátce po 10. hodině se začalo létat. Modely, které byly zaparkovány po skupinkách na letišti, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Zachyceni jsou zde i modeláři se svými modely. Byly přidány i doplňující fotografie. Co se nevešlo do této kategorie, tak další zajímavé obrázky si prohlédněte na Facebooku - vyhledat RCMTT - RC model team Tábor.

Co dodat na závěr? Poděkovat sponzorům a všem, kteří přispěli svojí pomocí, ke zdárnému průběhu této akce.LMK Sezimovo Ústí ©2014